akcia:
Stratená 2000
alebo:
podzemné skvosty Slovenského raja
koniec stránky

 

Ahoj kama-kama, kama-kama, kama, kama-ráti!

Srdečne Vás všetkých zdravím. Prišla jeseň, hmly, dažde, chladno, tma, t. j. ideálne počasie pre jaskyniarov. "Už je to tady, už je to …", ako som bol avizoval naposledy pri pive v Olcnave, Stratenská jaskyňa (cca 22.5 km dlhá) a Medvedia jaskyňa (cca o 21,75 km kratšia) v Slovenskom raji sa už na Vás tešia. Iba s tým rozdielom, že akcia sa uskutoční nie v 3-ťom októbrovom týždni, ale hneď po "dušičkách".

 

Termín:
3. - 5. november 2000

Pre špekulantov zo vzdialenejších lokalít nášho malého Slovenska (Bátovci, reč je o Vás), sa tu naskytá priestor pre úvahy (aby sa oplatilo prísť) o spojení voľného dňa "dušičiek" s dvojdňovou dovolenkou a inkriminovaným víkendom (na hroby v utorok večer a v stredu huráá do Stratenej). Takže čakám na Vaše podnety (nielen od Bátovcov), program na viac dní sa určite v Stratenej nájde, napr. výlet na Havraniu skalu, k Občasnému prameňu, alebo celý deň v krčme, alebo ho celý prespíme a tak... Termín sa blíži, takže neváhajte!Predbežný PROGRAM akcie:

     Piatok, 3. november:
     > popoludní až večer, príchod účastníkov akcie STRATENÁ 2000, na speleozákladňu v Stratenej.
     Pozn1. Pre tých účastníkov, ktorí ani netušia, že kde to je (to je teda neodpustiteľné), uvádzam, že je to v Stratenej (mapa).

  • smer od Dobšinej (košičania & spol.): autom (alebo aj peši) zhruba do stredu dediny, pri autobusovej zastávke (na pravej strane) odbočiť doľava, po 50 m cez most ponad Hnilec, po ďalších 50 m doprava dole kopčekom, po 10 m cez mostík ponad Tiesňavy, 3 m rovno a uvidíte hov…, a Ste tam.
  • smer od Telgártu (Bátovci & im podobní): autom (alebo aj peši) zhruba do stredu dediny, pri autobusovej zastávke (na ľavej strane) odbočiť doprava, zvyšok dtto.
  • "železničiari": schodmi po ľavej strane stanice dole na cestu, doľava po ceste asi 50 m, opäť doľava dole kopčekom, po 10 m …zvyšok dtto.

     Pozn2. Podrobnejšie sa to popísať nedá, kto netrafí je blbec. Vedúci akcie bude potom zvažovať spôsobilosť blbca zúčastniť sa podzemných exkurzií. (Ibaže by sa niekomu do jaskyne nechcelo …, potom môže blúdiť, koľko chce).

     > večer: kúrenie, zvítavanie sa, prezeranie fotiek z leta (ktoré mi poniektorí sľúbili rozmnožiť), premietanie diapozitívov (Nórsko - ak sa mi ich podarí potriediť), pivo, rum, krčma, a tak.

    Sobota, 4. november:
     > ráno vstaneme, najneskôr o 10,00 hod. (!!!) vypadneme na ľahkú, cca 3 hodinovú turistiku, cez Veľký a Malý Zajf na planinu Glac, na jej východný okraj a zostúpime k Medvedej jaskyni (ak sa mi podarí trafiť, lebo som tam dávno nebol). - 13,30 až 15,00 hod.
     > návšteva jaskyne. Pozor! Je pekná, oplatí sa fotiť!

Upozornenie:
Jaskyňa nie je náročná, makačky typu: Ivanka, Maťka, resp. Helou sa iba pousmejú. Čo sa týka výstroja, stačí baterka do ruky, zašpiníme sa minimálne.


     > návrat na základňu potme o 18,30 až 19,00 hod.(možno)
     > pivo, rum, krčma, a tak …,premietanie nebude, každý bude mať toho tak akurát dosť.

     Nedeľa, 5. november:
     > ráno vstaneme, najneskôr o 10,00 hod. (!!!) vypadneme na exkurziu do Stratenskej jaskyne. Cca 0,45 hod. budeme šliapať do briežku k jaskyni
     >11,00 hod. - vstup do jaskyne, prehliadka klasickou obhliadkovou trasou. Budeme fotiť!!!

Upozornenie:
Jaskyňa je náročnejšia, účasť makačiek typu: Ivanka, Maťka, resp. Helou nechávam na zváženie ich nezodpovedným rodičom.
Čo sa týka výstroja, baterka do ruky stačí len v nevyhnutnom prípade. Lepšia je čelová lampa, prilba (akákoľvek, aj z motorky), čižmy (postačia aj vibramy, ale dosť sa zničia), vrchný overal (stačia tiež montérky, resp. staré tepláky a starý sveter). Vhodné budú aj staré rukavice. Ak prilby a lampy nemáte, oznámte mi, niečo pozháňam. Lezba v jaskyni nie je ťažká, trošku pochodíme po štyroch a trošku polozíme hore-dole po kovových rebríkoch (ako v Sl. raji). Ináč balada, turistika v podzemí.


     > 15,00 hod. - výstup z jaskyne (ak nájdeme východ, lebo som tam dávno nebol , 22,5 km je 22,5 km)
     > 16,00 hod.- návrat do Stratenej, balenie, upratovanie, božteky na rozlúčku a do cca 18,00 hod. individuálny odchod účastníkov akcie STRATENÁ 2000 domov, k mamičke.


     To by bolo tak všetko, zatiaľ.
     Očakávam Vaše ohlasy a názory (event. finančné dary). Telefonujte, fackujte a píšte na čísla:

092/ 776 31 42 - domov (večer)
092/ 772 41 42, 3 - práca (3-ka je tel./fax)
0903 796 793 - mobil
budo@pobox.sk - najlepšie, keď mi napíšete sem

 


Končím, lebo som už aj tak toho veľa popísal a už nemám čas.
Nech žije STRATENÁ 2000!

Ahojte

Váš PETER B.

(ó pánabeka, čo som si to zase vymyslel)

začiatok stránky