Ahojte!!!
koniec stránky

bežkárska akcia:

Kysak - Košice

Je mi jasné, že zatial nemám na kvalitu POZVÁNOK NA AKCIU, ktorou nás stále očarí Peťo /ale budem sa snažit zlepšiť/. Ale keďže sme v jednom spolku, nie čertovom, ale v JVS, tak si vás dovolím pozvať na akciu ktorú máš "kapku bližej" (blaváci berte to ako recesiu - nie provokáciu). Predsa len ten Ružomberok a Kraľovany sú pre nás "kašaember" trocha ďaleko /od ruky - secondhand/. Takže ja (my) robím(e) malú bežkársku akciu v "našich horách" - tu hneď pri Košiciach, kde Ťa (vás) srdečne pozývam(e) /dúfam, že nás bude viac ako na expedícií CHOČ 2001/.

Termín:
3. marec 2001


     V sobotu 3. marca "organizuje" Slávia UPJŠ a ŠK Magnezit Ferona (naše maličkosti Stano a Igor) zimný prechod hrebeňom Čiernej hory po "červenej trase": železničná stanica Kysak (260 m.n.m) - chatová oblasť (na S) - pod vedením VVN na červenú a bočný hrebeň - po ľavej strane obídeme Jánošíkovú baštu (522 m.n.m) - cez Stádlo (657 m.n.m) - vystúpame na Prielohy (788 m.n.m) file://odbočka do Veľkej Lodiny - "modrá"// a na najvyšší bod trasy - sedlo Repy pod Vysokým vrchom (850 m.n.m)) - ďalej "klasikou" file://cesta hrdinou SNP// okolo Kráľovej studne, cez Hrešnú (597 m.n.m) a Kavečany do Košíc.

     Pešo je to asi 6 h túra, no pre "šikovných" bežkárov "to muší byc skorší". To že je tam dosť snehu, sme sa presvedčili v "ostatnú" sobotu, keď sme to pešo potiahli "len do Veľkej Lodiny".
     Zraz je na železničnej stanici v sobotu o 7:30, odchod na vlak 7:40 a odchod vlaku je o 7:50. Nabalte si "dobrú desiatu", niečo na premazanie bežiek (príp. vlastných čriev) a čelovku /baterku/ - ak by sme išli náhodou nejakou skratkou.


Stano A.
začiatok stránky