Pozvánka na akciu

... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ...

KAPUŠIANSKY HRAD

14. december 2002

8.49h. - osobák do Kapušian
9.00h. - Kapušany, 10.15h. - hrad - 11.00h., 12.50h. - Filické sedlo, 14.15 - Prešov, Šidlovec
Paľo, Gabika, Ivanka, Barborka, Svetlý Laco, Stano, Slavo, Zuzka 2, Henry, Diana, Jaro, Renáta, Sväťo, Peter
chladno, ale slnečno, bez snehu


Fotopríloha

sobota - 14.12.2002

Kapušiansky hrad
 
     Ta, stretli sme sa v sobotu všetci na stanici v Prešove. Osobáčikom sme sa odviezli 3 zastávky do Kapušian. Vonku bolo dosť chladno, ale oblačnosť sa našťastie roztrhla a tak aspoň svietilo slniečko.
     Zo stanice v Kapušanoch sme sa pustili po zelenej značke cez žel. priecestie a po moste cez Sekčov rovno ku hradu. Strmý kopec nebol nijako na obtiaž - aj tak sme sa potrebovali zohriať. Trošku sme blúdili hore-dole, ale čoskoro sme vyšli na vrcholové bralká a boli sme pod hradom, z múrov ktorého nám už má-
vali naši vyšportovanejší kamaráti. Hneď po nás dorazil i Sväťo, ktorý prišiel do Kapušian autom (frajer jeden).
     No čo. Hrad je pekný, malinký a celkom dosť zachovalý. Popreliezali sme ho dosýta - z hradieb sú krásne výhľady na okolie: Slanské vrchy, výraznú Stráž i do údolia Sekčova.
     Keď sme sa dosť vynadívali, najedli i pofotili, pokračovali sme chodníkom cez les poza zrúcaniny, traverzujúc hradný vrch. Chvíľku sme sa zastavili v sedielku s pamätníkom Slov. ligy, prešli sme na južnú stranu hrebeňa a okolo kameňolomu sme zišli na cestu vo Filic-
kom sedle. Opäť sme trošku vystúpali lesom, traverzujúc Stráž, lesnými cestami a zvlneným terénom sme došli až do Prešova - miestnej časti Šidlovec.
     Trolejbusom sme sa odviezli k Čiernemu mostu, potom peši k autám.
     Sväťo nás pozval na čaj a kolaudáciu svojho nového bytu. Má to tam pekne zariadené, ten Sväťo, bolo u neho príjemne. Škoda, že som musel čoskoro utekať na stanicu a vlak domov.

Napísal: Peter
Nafotil: Svetlý Laco a Gabika