Pozvánka na akciu
koniec stránky

... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ...

bežky: Zlatá Idka - Kojšovská hoľa - Bankov

19. január 2002

Košice (bus-odch.) - 7.10h.
8.00h. - Zlatá Idka, 9.15h. - st. sedačky p. Kojšovkou - 9.55h., 12.25h. - Lajoška - 13.00h., 14.10h. - Jahodná - 14.35h., 16.15h. - Horný Bankov
17.00h. - bus do Košíc
Roberto, Paľo, Gabika, Henrik, Dianka, Miro, Anka, Zuzka, Peter B.
pekný, slnečný a mrazivý deň, neskôr popoludní zamračené, chladno a hmlistoČo nafotil na Kojšovke Paľo
Čo nafotil na Kojšovke Peťo
          Ráno sa na autobusovej stanici stretávame Miro, Anka, Zuzka, Peťko, Paľo a Gabika a tlačíme sa do autobusu pomedzi ostatných bežkárov. Pristupujú aj Diana a Henri. V Zlatej Idke sa nestíhame čudovať, aká úspešná je naša www-stránka, okrem nás prišlo na akciu asi ďalších 50 bežkárov (mali zjazd turistov). Hodinový výstup na Kojšovku nás makačov ale vôbec neodradil, a tak posilnení Céčkom dávame najavo okoliu, že nie sme žiadne Béčka.
          Slnečné lúče nás doprevádzajú na prvých drsných zjazdoch. Pády nám neprekážajú v žiadnych činnostiach, či ide o fotenie (Paľo), alebo predaj bytov (Mirec), my zvládame všetko. Vždy po niekoľkých km nás "pomalých" čaká makačka Gabika s Robom. Zjazdy sa striedajú s výstupmi a rovinkami, a pomaly dorážame na chatu Lajošku (na Prednej holici). Posilnení čajom, poniektorí a s posilňovadlom si to ženieme na Jahodnú. Slniečko sa už na nás vykašlalo a teraz už v hmle, niekedy by sa dala aj krájať, už už počujeme prvé tóny z lyžiarskeho strediska Jahodná. Zjazd lesom bol skoro osudným pre Peťa s Dianou vďaka jednému bláznovi na skútri, no naši sa nedali, sú to makači.
          Menšou romantickou prechádzkou lesom sa dostávame opäť na červenú turistickú značku. Posledné posilnenie čokoládou a čajom, a ideme zdolať posledný úsek - na Bankov. Diana sa priznáva, že na bežkách stojí tretíkrát v živote. Darmo, je makačka! Posledné kamenné zjazdy a zvečernievanie nás vítajú na Bankove, preto sa do mesta zvezieme už iba autobusom č.29z (to akože do ZOO).
          Posledné lúčenia a pozdravy, a hurá domov do tepla.
          Ahojte na ďalšej akcii
          ??? Miro, Olcnava - bežky 2002 ???

Napísala: Zuzka
Nafotili: Paľo & Peťo

začiatok stránky