Pozvánka na akciu
koniec stránky

... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ...

SILVESTER 2003 - Stratená

31. december 2003 - 4. január 2004

Paľo, Gabika, Ivanka, Barborka1, Ivan, Želwa, Martinka, Slavo, Zuzka2, Zuzka1, Henry, Dianka, Roberto, Jaro, Renka, Sväťo, Barborka2, Ester, Šaňo, Peter
Na Silvestra - teplo a odmäk, o polnoci a nasledujúce dni - sneženie, chladno do -14st.,
ale aj slnečno


pf 2004

Fotopríloha z 1.dňa

streda - 31.12.2003

Stretávka na základni SSS v Stratenej
     Naša skupinka (opakujem naša: nie Dzurindova) sa zbierala už od obeda (alebo už od rána?). Každopádne, našli sa dobré duše, ktoré sa obetovali a pre svojich kamarátov narúbali drevo a priniesli ho do našej základne. Poslední Silvestrovaniachtiví dorazili okolo ôsmej večer. Najbližšie to do Stratenej mala Dianka, ktorá prišla z Betliara ... asi preto prišla posledná. Oproti bežnej zostave nás svojou návštevou poctili aj Ester a Šaňo.
      Pomaly sme sa udomácnili, vybalili, obsadili postele a dobré aj zlé miesta na zemi. Zahrali sme si karty a keďže bol Silvester dovolili sme si porušiť pravidlá JVS a hrali sme so žolíkovými kartami naozajstného žolíka (chudák faraón, keby vedel ...) Popíjali sme šimpanské, museli sme začať už pred polnocou, inak by naši pyromankovia nemali fľaše na petardy. Premietali sme, mysleli na Romana, ako
sa doma chudák trápi s teplotou a hádali sme sa, či má osýpky, alebo ovčie kiahne.
     O polnoci sme vybehli pred domček, pozreli si miestne ohňostroje, potom tie vlastné, deti zapálili prskavky ..., popriali sme si všetko dobré do nového roka , presunuli sa späť do teplučka a pokračovali v aktivitách, ktoré sme začali už minulý rok (karty, premietanie, ...). Postupne sme pootvárali všetky šampusy, usmievali sme sa čím ďalej tým viac a niektorým bolo dokonca i do spevu. Hitom večera aj nasledujúcich dní sa stal Vysoký Jalovec, ako aj jeho obdoba Vysoký Volovec ..., ktorý sa mimoriadne páčil hlavne Peťovi a Henrymu.
     Okolo štvrtej nad ráno sa poberáme do postieľok, prípadne na zem a čaká nás zaslúžený spánok.

Fotopríloha z 2.dňa

štvrtok - 1.1.2004

Stratená, Šafran a okolie
     Najoptimistickejšia vízia bola, že vstaneme o ôsmej ... Peťov kohút sa nás ale márne snažil zobudiť ... Okolo desiatej sme pomaly začali vyliezať z postelí ..., teda, niektorí aj skôr, ale to len preto, že im bola na zemi zima, tak na chvíľku vyliezli, aby priložili do piecky. Od jedenástej do dvanástej si Peťo intenzívne nacvičoval povel " Ideme !", ale ako sám skonštatoval : "To ja len tak z nudy, nieže by som veril, že skutočne niekam pôjdeme."
     Nakoniec sme predsa len išli. Každý niekde inde ... Renka s Jarom do kostola, Kočišovci s Robom na bežky, Zuzka so Slavom na prechádzku ku Stratenskej píle a odtiaľ smerom na Malý a Veľký Zajf a ostatní vybehli niečo
vypiť do miestnej krčmičky. Tí čo vyštartovali nedopatrením už pred jedenástou, stihli doplniť zásoby chleba a hajzelpapiera.
     Popoludní nasledoval tradičný kultúrno - spoločenský program, vyjedanie zásob (kapustnica Kočišovcov, koláče všetkých možných druhov zo všetkých kútov Slovenska - no dobre, tak len z východu a z Bratislavy) ...
     Dnes nás opúšťajú Sväťo s Baškou a Stano, chystala sa aj Zuzka 1, ale nakoniec ostala, veď kde by jej bolo tak dobre ako s nami.
     Po polnoci postupne odpadávame do postelí, treba ísť spať, veď zajtra vstaváme o ôsmej ...

Fotopríloha z 3.dňa

piatok - 2.1.2004

Bežky: Stratená - Pelc - Honzovské - Sámelova d. - Dobš. ľ. jaskyňa
     Dnes sme sa vybrali za športom ..., trošku si pobežkovať. Ideme takmer všetci, len Renka ostáva v domčeku a upratuje. Ivo, hoci nachladený a bez bežkárskej výstroje ide hrdinsky s nami. Najprv sme si trochu pobežkovali po ceste - smerom na Dobšinú, potom sme chvíľku nechali bežky na pleciach oddýchnuť, až sme sa obuli a už naostro vyrazili po červenej značke do kopca.
     Dianka sa snažila urobiť prieskum záujmu o výlet na Volovec, asi po polhodinovom snažení to vzdala. Pomaly ale isto sme dorazili až k rozdeľovníku "Pod Hanesovou". A keď sme už boli pritom rozdeľovníku, tak sme sa veru aj rozdelili. Bátovci sa vydali na cestu do Stratenej a my ostatní do Dobšinskej ľadovej jaskyne (to ako do dediny, nie priamo medzi kvaple). Robo, Peťo, Henry, Zuzka 2 a Slavo sa vyštverali aj na kopec Honzovské. Peťo nás odfotil, aby sme mali aj nejaký ten dôkazový materiál.Takže Peťo, keby si si nevedel spomenúť, kto tam bol, ale nie je na fotke , pretože fotil, tak si to Ty.
     Pred výstupom sme nechali bežky zapichnuté pri ceste a mysleli si, že ich nikto nemôže prehliadnuť. Vlastne ani ich nikto neprehliadol. Len Jarovi sa zdalo, že je tam málo párov bežiek, takže určite nie sú naše a tak fujazdil ďalej. Ale nakoniec na to prišiel a stihol sa za nami aj vrátiť. Od týchto miest sme vlastne pokračovali už len dolu kopcom Sámelovou dolinou ... Dianke sa viac páčila jazda na zadku a Zuzka 2 si spravila pri páde z klasických palíc zahnuté pretekárske.
     Prví z nás dorazili na stanicu v Dobšinskej ľadovej pár minút pred odchodom vlaku. Tí poslední ho zasa stihli vďaka tomu, že meškal.
     Večer sa niesol v znamení spoločenských hier. Zuzka 1 dnes odišla, ale nechala nám Scrabble, tak sme sa pol dňa učili pravidlá, aby sme si nakoniec aj tak vymysleli vlastné. Niektorým sme v zápale hry liezli na nervy a tak sme si vyslúžili hanlivú prezývku: scrabblisti, čo ako povedal Peťo už samo o sebe znie hrozne ... Henrymu toto všetko nestačilo a tak šiel večer ešte prejsť.

Fotopríloha zo 4.dňa

sobota - 3.1.2004

Bežky: Stratenský kaňon
     Dnes sme boli všetci akýsi leniví ..., teda ešte viac než obvykle. Z plánovaného celodenného výletu bol nakoniec krátky okruh na bežkách v Stratenskom kaňone. Trochu sme sa rozhýbali, Slavo a Pali fotili všetko čo sa len dalo - prípadne aj to, čo sa nedalo. Pali zvládol aj nový druh bežkárskych palíc, t.j. v jednej ruke palice, v druhej trojnožka ... Henrymu sa nepáčila len taká obyčajná bežkovačka, tak si to šinul rovno po potoku a uhýbal guliam okoloidúcich JVS-ákov (snehovym guliam ...).
     Cestou tam aj späť na nás intenzívne brechal miestny psík a keďže nás bolo dosť veľa, takmer pri tom zachrípol.
     Večer sme hrali karty a Scrabble, Slavo so Zuzkou 2 sa vybrali na prechádzku. Onedlho za nimi vyrazil aj Henry, ktorého vylúčili z hry žolíka, pretože si prispôsoboval pravidlá. Večer sme zakončili plánovaním akcií JVS na rok 2004, vymýšľaním názvu pre webovú stránku a stanovovaním výšky členského v JVS.

Fotopríloha z 5.dňa

nedeľa - 4.1.2004

Stratená - upratovanie a rozchod, individi program
     A prišiel posledný deň. Ako každé ráno - vstali sme o ôsmej (t.j. o desiatej). Slavo zametal chatu a jeho zvodným pohybom nedokázal odolať Peťo a tak zo všetkých uhlov fotil Slavove pozadie. Dojedáme posledné zvyšky jedla, balíme sa, upratujeme (najpoctivejšie upratuje šéf akcie),
čistíme a roztláčame autá. Gabika pri vychádzaní z parkoviska, t.j. dvora pred domčekom opakuje heroický výkon z Rumunska. Popolvár Peťo čistí pece, lúčime sa a odchádzame domov. Už sa tešíme na najbližšiu akciu. Tak šťastný a veselý nový rok, blbouni.............

Napísala: Zuzka 2
Nafotil:
Peter

začiatok stránky