Pozvánka na akciu
koniec stránky

... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ...

Zimné Tatry

14. - 16. február 2003

Gabika, Jaro & Renáta, Roberto, Aťa & Rasťo, Slavo & Zuzka, Henry, Diana, Romano, Peter
Krásne počasie, i keď trochu chladno, v sobotu poobede zamračené a fujak


Aťkine tančeky


piatok - 14.2.2003

Poprad - Vitajte na zraze JVS-ákov
 
   Rasťo s Aťkou došli už vo štvrtok.
  V piatok sa vybrali na nákupy - kúpili trekáče a hneď ich zabehli odskúšať na Hrebienok. Skúška dopadla rozpa-
čito. Ja som mal pracovný frmol.
   Presne o 19,00h. dorazili Slavo so Zuzkou a neskôr ešte Jaro s Renkou a Róbertom. Večer sme nestrávili pre-
zentáciami (ako obyčajne), ale pri kartách. Bavilo nás to tak, že spať sme šli o 1,30h.

Fotopríloha z 1.dňa

sobota - 15.2.2003

Vysoké Tatry - výstup na Téryho chatu

   V sobotu ráno dorazili: Henry s Dianou a Gabikou. Rýchlo sme sa pobalili a peši vyrazili k vláčiku do Smokovca s odchodom o 9,50h.
    Napriek všetkým škaredým predpo - vediam bol nádherný slnečný deň. Zo Smokovca sa makači vybrali na Hre- bienok peši, lemry (vrátane mňa) sa vyviezli lanovkou. Nosičskými skrat- kami sme sa vyštverali ku Zamkov- ského chate, ešte zopár výškových metrov a sme nad lesom a otvárajú sa nám krásne výhľady na okolité kopce.

    Fotíme sa a v diaľke už vidíme náš dnešný cieľ - Téryho chatu (2015m). Šliapeme hore dolinou a pred Veľkým hangom sa trháme na skupinky. Bohužiaľ, počasie sa pokazilo. Zamra-čilo sa, drobne sneží a nepríjemný je silný studený vietor, ktorý vanie priamo do tváre. Bolo treba zatnúť zuby a šliapať. JVS-áci sú makači a tak sa postupne všetci stretávame pri teplom čaji na chate.
   Vonku besnejú živly, z výhľadu už nie je nič, preto sa pri návrate snažime
čím skôr dostať do bezpečia lesa. Na zadku to ide najlepšie a najrýchlejšie. Na Zamovského chate sa stretávame s našou podpornou skupinou (Aťa s Rasťom), zastavujeme sa ešte pri Betleheme pri Reinerovej chatke a fičíme dole do Smokovca. Tu si v bistre dávame večeru a stíhame vláčik do Popradu.
    Večer trávime fotoprezentáciou z dnešného dobrodružstva a pri kartách - baby nás vytrieskali na padrť. Hanba.

Fotopríloha z 2.dňa

nedeľa - 16.2.2003
Bežky: Štrbské Pleso - Podbanské
   A je tu posledný deň. Po včerajšej "drsňárni" je dnes naplánovaná "oddychovka" na bežkách: zo Štrb. plesa na Podbanské.
    Za všeobecných ovácií dorazil ráno s 1h. oneskorením Romano. Balíme a dosť neskoro odchádzame autami na Štrbské pleso. Šoféri odvážajú autá na Podbanské, aj preto vyrážame na trasu až o 12,30h. Čo nás však teší, je opäť vydarené, nádherné počasie.
   Stopa je až po Jamské pleso výborná, trošku naberáme výšku a vedie mierne zvlneným terénom. Pri
Jamskom plese máme oddych na slniečku s krásnym výhľadom na Kriváň. Trasa pokračuje náročnejším a príkrejším terénom. Nasleduje prudký zjazd ku Trom studničkám. Padáme a vstávame, obchádzame a podliezame padlé stromy. Opúšťame červ. značku a traverzujeme svahy Kriváňa. Je to náročnejšie, zdržiavame sa a deň sa blíži ku koncu.
   Čas nás tlačí, ale v rozhodujúcej chvíli sa vynárame z lesa pri "poludňovej" chatke. Juchúúúú ... Nasleduje fan- tastický a dlhý zjazd po lesnej ceste z
Veľkej Pálenice. Zaslúžená odmena po predchádzajúcich krkohájoch. Stmie- va sa, zjazd pokračuje nezmenenou rýchlosťou cez les až sa vynárame pri chalupách v Nadbanskom.
   Heňo fotí Kriváň, naokolo sa zapaľujú lampy a na Podbanské to máme už iba kúsok, kde nás čaká naše zmrznuté podporné družstvo - Aťka s Rasťom.
    Frčime domov, tam niektorí varia večeru a balia, prebehne ešte foto- prezentácia na TV a do 20,00h. všetci opúšťajú náhle osirelú základňu ...

Napísal: Peter
Nafotili: Henry & Peter

koniec stránky