koniec stránky

... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ...

Betliar 2004

22. - 24. október 2004

Dianka, Gabika, Ivanka, Barborka, Ivan, Želwa, Maťka

počasie bolo tak na trojku – bez slnka, ale aspoň nepršalo


Akosi mi to časovo nevychádza, ale už som doplietla Ivane rolák
a mám zas večer čas na takéto veci, ako písať o stretávke JVS v Betliari.
Tak teda aspoň pár slov.
22. – 24. 10. action – čítaj ekšn – v Betliari.


Fotopríloha z Betliara


piatok - 22.10.2004

Príchod na základňu JVS (u Di starkej) v Betliari
     V piatok večer sa dovalil z Košíc zelený – ten na jeseň farbu nemení- Bimbo s plnou poľnou – Dianou a ženskými Kočišovými. Starká sa určite potešila, že nebude doma sama. Po prezretí si izieb sa prvé ubytovali čučoriedky Barby a Ivanka a pripravili posteľ aj pre tretiu Maťku, ktorá sa tiež uložila v detskej izbe. Oni tri si to deň predtým dohodli telefonicky. Tak rodičia mali voľno. Večer po skom-
pletizovaní všetkých účastníkov z JVS Ivan so svojím háremom prezeral fotky, či už svoje, alebo Kočišovské.
     Rozvíjali sme debaty o pozvoľnom rozpade skupiny, čo je však určite iba stav prechodný. O pár rokov tí, ktorí teraz nechodia, lebo sa rozmnožili, prídu i s detvákmi, zas nás bude kopec.


sobota - 23.10.2004

Betliarsky park - naháňačky so šarkanmi
     Neostali sme nič dlžní Vegettouru a po hre na klavíri, ktorou nám spríjemňovali čas 3 čučoriedky, pílení dreva do plánovaného krbu v obývačke, zbieraní jabĺk a obede sme rozbalili šarkany a zašli do parku ku kaštieľu. Kým v ňom mal niekto sobáš, naša Barby po dvoch kolečkách úmorného behu - nezafúkalo a nezafúkalo - obesila Ivinho šarkana na vysokánsky smrek. Možno je tam ešte stále... Dovtedy krásne lietal a všetci, čo sme ho učili lietať, sme sa spotili. Ostali nám dva a veru sme ich nešetrili, len museli lietať nižšie.
     Prechádzka jesenným parkom bola super, vodopád tiekol, jazierka mali vody až-až, s listami na hladine boli úžasne krásne. V Zálesáku sme vzali ešte jednu miničučo-riedku Martinku, asi 4-ročnú, čomu sa potešil aj Ivan.
    Najmenší Barborkin šarkan nám lietal celou cestou po obore, kde končila poľovačka a práve pre ňu nás z nej aj poslali kade ľahšie. Nevideli sme preto žiadne divé zvery, iba tie 2 v Lade Niva, ale dvojnohé ... Večeru sme si dali v miestnej minireštike U Valacha.
    O siedmej začínala diskotéka, ktorú pripravili slečny. Škoda, že nepozvali viac chlapcov ... Potom prišla na rad očakávaná mediálna prezentácia á la Ivan, spomienky na Rumunsko, Londýn, malú Gabiku 2 z dielne Palenčár, Silvester v Stratenej a Bátových medveď – taký väčší biely mačka – stáli za to. Aby sme len tak nesedeli, zahrali sme si spoločenskú hru Ramses II, všetkým sa rátala, kto ju okúsil.


nedeľa - 24.10.2004

Venčenie "bendardína" a rozchod domov
     Doružova sme sa vyspali, lebo Maťke vypli budík a nemuseli sme vstávať o 6.00, ako deň predtým, Bátovci sa pomaly pobalili, deti hrali vonku šípky, badminton, oberali hrozno, urobili si teoretické plány na najbližšie hodiny – Vígľaš, Šášov a iné. Odišli na západ a my štyri sme sa pustili do šípkového súboja. Na chvíľu odišla aj Diana a miesto nej sa dovalil obrovský čierny bernardín, či čo. Ľahol si na zem a škrabkali sme ho, čo sa mu náramne ho-
dilo – nemusel sa sám –, aj páčilo. Domov ísť nechcel, trvalo nám asi hodinu, kým sme ho dostali z dvora na ulicu.
     Vyčerpané sme sa dnu posilnili a pustili do hazardnej Rulety. Hrali by sme ju až doteraz, keby sa nezotmelo a nečakala nás cesta do Košíc a krásny pracovný týždeň. Ivan nám hneď venoval napálené fotky z tejto akcie, takže si môžete pozrieť aj fotky.

Možno je toho textu príliš na víkendovku, ale keď akcií je pomenej,
aspoň drístov nech je hojne.


Napísala: Gabi
Nafotil: Ivan

začiatok stránky