Pozvánka na akciu
koniec stránky

... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ...

Dolný vrch 2004

9. - 12. apríl 2004

Paľo, Gabika, Ivanka, Barbi, Ivan, Ľuba, Maťka, Slavo, Zuzka2, Henry, Zuzka1, Peter
Chladno, v Pi a Po slnečno, v So a Ne zamračené, občasný dáždik


Akcia Dolný vrch 2004

Fotopríloha z 1.dňa

piatok - 9.4.2004

Stretnutie v Jablonove, prechádzka po teréne
       Opäť je tu Veľká noc a ako už aj pozvánka naznačila, stretávame sa v Jablonove, aby sme ju strávili na Dolnom vrchu. Celý gang Kočišovcov a Bátovcov spolu s Henrim, sa autom vydávajú na cestu na chatu a pevne veria, že tie predošlé dažde na ceste nezanechali

stopy. Trochu dobrodružnejšie úseky zvládame šmykom a bez väčších problémov sa vybaľujeme na chate. A keďže je krásny slnečný deň ideme sa poprechádzať a možno stretneme aj Lešinského, ktorý tu asi niekde niečo objavuje.


Fotopríloha z 2.dňa

sobota - 10.4.2004

Kopanie v Cime JVS
       V ranných hodinách sa k nám pridávajú Zuzka so Slavom. Čakáme už len Peťa Buďka, ktorý sa po raňajkách hlási vo vysielačke, že je už nad chatou.
       V plnej zostave sa makači rozhodli, že dnes objavia priepasť pri chate s aktívnym tokom. Minulý rok nás odra-

dil jeden kameň, ktorý sme sa rozhodli pokoriť. A tak sa aj stalo. Všetci sme ťahali (kameň, nie repu) a podarilo sa nám ho dostať "na lopatky". Ďalšie zistenia ale neboli znakom pre rýchly objav, tak radšej večer trávime pri ohni a dobrom víne, ako kopaním.


Fotopríloha z 3.dňa

nedeľa - 11.4.2004

Zlaňáky do priepastí Hlinoš II. a Dvojitá priepasť
       Je nedeľa a keďže sa dnes nepracuje, ideme liezť. Pri prechádzke si ešte obzeráme náš objav spred dvoch rokov. Má už aj číslo: 214 a tak hneď vymýšľame názov, "prvá", "prvý pokus", ešte nevieme.
       Výstroj si pripravu-jeme až pri priepasti Hlinoš II. Prvý ju zlieza Paľo, potom Ivan a Želwa. Deti hrajúce sa loptové hry motivujú Ivana - dobrovoľníka, že si zopakuje túto priepasť ešte raz.
       Prechádzkou či blúdením sa dostávame k Dvojitej. V tejto priepasti údajne namerali najväčší výskyt CO2 z pri-

epastí Dolného vrchu a tak sa s veľkým neskrývaným nadšením do nej vrhajú Ivan, Želwa a Paľo.
       Časť povrchového družstva odchádza do chaty, keďže počasie dnes je chladné a zbytok pomocou vysielačky kontroluje Underground.
       Dnes sa s nami lúčia Zuzka a Slavo, ale my ich o pár dní prídeme povzbudiť (presne 24.4. o 17-tej). Ostatní hrajú hazardné a nehazardné hry, pri ktorých prišla Barborka o hlas.


Fotopríloha zo 4.dňa

pondelok - 12.4.2004

Šibačka, oblievačka a naháňačka, balenie a odjazd domov

       Šibi - ribi (ryby?) a je to tu. Šibačka a oblievačka, naháňačka. Hurá, všetky dievčence sa tohto dňa nevedeli dočkať, ale aj chlapci čakali na to, keď dostanú po vajíčku.
       Dnešný program je veľmi jednoduchý. Po raňajkách balíme, upratujeme a spoločne sa vydávame na cestu domov. Aj blato už trochu viac preschlo, tak sa ešte pod

planinou rozčúlime, či vlastne rozlúčime.
       Prežili sme nádherné 4 dni v lone národného parku, bez značkovaných chodníkov, jednoduchou dopravou autom až na chatu, ohníkom každý večer. Začali sme sem chodiť v roku 1993 a po založení základne v Jablonove určite ešte nekončíme.


Napísala: Zuzka1
Nafotil:
Peter

začiatok stránky