koniec stránky

... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ...

BETLIAR - Hallali na Jazde svätého Huberta

7. - 9. október 2005

Kočišovci, Bátovci, Diana, Ďuri, Slávka, Miro, Iveta, Silvia, Mirka
(+ kone)
počasie ako vyšité


Účastníci jesennej akcie Betliar 2005 - Hubertova jazda

piatok - 7.10.2005

Počasie ako vyšité
     Počasie ako vyšité, ideálne na strávenie dvoch dní v prírode. Stretávka bola na dvoch miestach - v základni s novotami, ktoré ešte mnohí nevideli a v Betliari.
     Kočiš family bola na základni o piatej, v Betliari predbehli Dianu aj Bátovci. Po prekecanom večeri nás čakalo krásne ráno.

Fotopríloha z 1. dňa

sobota - 8.10.2005

Hubertova jazda, hon na líšku, let draka
     Na základňu zavítali noví ľudia fotografom blízki - Ďuri so Slávkou a Silváš family - Miro, Iveta a dve baby - Silvia a Mirka. Po ich ubytovaní sme vyrazili za zbytkom partie do Betliara, kde sa konal 10. ročník Hubertovej jazdy.      Slávnostný nástup vyše 40-tich koňošov s jazdcami a -kyňami bol skvelý a fotogenický, záujem bol najmä o dve dievky v šatách, skvelé. Boli tam aj dvaja tučniaci, pod ktorými sa kone prehýbali. Prečítali sa pravidlá súťaže, rozbehli sa kone a aj my sme sa rozišli po parku a čakali pri prekážkach. Chvíľu sa nič nedialo, rozhodli sme sa, že zájdeme vyššie za koňmi, ale tie, akoby nevedeli, čo majú robiť, cválali hore - dole a jeden sa pýtal druhého, že čo to vlastne teraz robia.
     Zarozprávali sme sa a rozpŕchli sa do viacerých skupiniek. Videli sme občas preskočiť nejakého koňa, ale aj peknú začínajúcu jeseň v parku, listy na vode v jazere, veľký vodopád, Strakovú sme videli zdiaľky - tu boli rýchl-
ostné preteky. O druhej mal byť hon na líšku.Taká bola nešikovná, že za minútu ju chytil jeden šikovný jazdec. Iní sa nestihli ani rozbehnúť.
      Tým sa skončil program v parku, zašli sme k Diane po šarkany, ale vietor nemala, zase sme museli behať a tak poháňať igelitových drakov. Tentoraz neskončili navždy na strome, len na chvíľu sa tam obesil jeden z dvojice. O piatej sme začali preberať ďalšie akcie JVS, lebo Bátovci (nabudúce nepi, Ivan!) nechceli ísť na pripravenú opekačku na základni.
     Rozišli sme sa s tým, že Silvester je asi najbližšia veľká akcia, ale nevie sa, kde bude. Základňa je istota, ale chcelo by to zase sneh a bežky. Stratená by bola dobrá, alebo nejaká chata v N. Tatrách, ale aj so snehom. V Jablonove sa opekalo, pozerali fotky na notebooku, deti robili potvorky z gaštanov a žaludí z Betliara, v Betliari sa hrali spoločenské hry a jedla plnená paprika.

Fotopríloha z 2. dňa

nedeľa - 9.10.2005

brigáda
     Konečne sa aj niečo robilo - dokončil sa odvod dažďovej vody cez záhradu do potôčika. Chlapci pomohli vybrať balvanisko, položiť rúru do zeme a zakopať. Nad rúrou zakvitnú na jar tulipány. Pílili sme drevo a zbierali o-
rechy. Poobede zašli všetci okrem Gabi pozrieť hrušovskú kaplnku a pofotiť. O piatej oficiálne skončila akcia Betliar v základni. V Betliari sa doobeda hrali šípky a pomaly sa aj tam končilo.

Epilóg:
Tohtoročný Betliar bol masovejší, ale aj rozdelenejší ako minulý ročník, no na základni sa spravil zase kus roboty na skvalitnenie bývania.

Napísala: Gabika
Nafotil: Paľo
začiatok stránky