koniec stránky

... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ... a ako to dopadlo ...

Jablonov 2006 - "opäť v teréne" a "Dolný vrch" sa nekonali

14. - 17. apríl 2006

Paľo + Gabika + Ivanka + Barborka, Slavo + Zuzka +1, Peter
v piatok: polooblačno, miestami slnečno, v sobotu: slnečno a teplo


Fotopríloha z Jablonova


piatok - 14.4.2006

Stretávka na základni v Jablonove
     Poobede privítala teplom domova základňa JVS Peťa, ktorý bol plný soroškovských halušiek. Vzal deti so sebou do Silickej Jablonice na fotoprechádzku, kým my sme zveľaďovali „letisko“ a dorobili regálovú skriňu pre 12 ľudí.
     Po návrate do nej deti vložili svoje hračky a hneď sa nezdala taká priestranná. Večer sme riešili súčasný žalostný stav JVS, ale nevyriešili. Zahrali sme si v pätici aspoň žolíka.


sobota - 15.4.2006

Hrušov - kaplnka sv. Anny - Vápenná jaskyňa
     Po raňajkách sa Vegettour rozmnožil o Zuzku+1 a Slava Homulkovcov, po polhodinovom zvítaní sme vyrazili do Hrušova a odtiaľ ku kaplnke sv. Anny nad dedinou. Mapa poniektorých len zdržiavala. Počasie ako vyšité prialo aj pri fotení dnu i pred kaplnkou.
     Dlhšie trvalo hľadanie Vápennej jaskyne. Predierali sme sa húšťavami, kameňovými valmi, po hodine sme našli najprv malú prepadnutú vápennú a o 50 m vyššie aj hlavnú Vápennú jaskyňu. Slavo vošiel dnu so svojou nerozlučnou šnúrou a kvetnato ju ospevoval. Nik iný však jeho príklad nezopakoval. A možno aj preto opustil nás aj
svoju ženu+1 a šiel k autu naokolo cez Hrušovskú jaskyňu.
     Zuzka sa s nami vrátila do domu na obedovečeru. Peťo sa po čase rozhodol, že je na čase v najlepšom odísť a cestou pozrieť druhú vysunutú časť JVS v Betliari Dianu, Želwu a Maťku.
     Tesne po jeho odchode sa vrátil Slavo. Detailnejšie si prezrel, čo sa zmenilo za vyše roka, čo tu nebol. Odmietol jesť, utekali domov za malým Ľubkom. My sme ešte do tmy rezali konáre na opekačku. Sobotu sme ukončili žolíkmi.


nedeľa - 16.4.2006

Jarné práce a návšteva Betliara
     Bolo príjemne teplo a dedinčania sviatkovali, my sme pracovali v záhrade, aby nás z ulice nebolo vidieť. Len cítiť bolo, lebo dva kurníky ľahli popolom a záhrada sa zväčšila o hodný kus.
     Večer sa Kočišky presunuli do Betliara na kus reči a pozrieť malé mačičky. Dievčatá sa tešili, že sa konečne vidia od Silvestra.


pondelok - 17.4.2006

Veľkonočná kúpačka
     Kočišky tŕpli od rána, kedy to na nich Paľo spustí a kedy mu začne šibať. Dočkali sa, Barby si pre istotu vytiahla aj dáždnik a sľúbila, že to otcovi v utorok vráti.
     Poobede nás olial dážď v záhrade, tentoraz aj Paľo to schytal rovnakým dielom...

Napísala: Gabika
Nafotil: Peter
začiatok stránky